
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 1.5 GHz to 4.5 GHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | |
| Min Supply Voltage | |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| RF Type | General Purpose |
| Number of Mixers | 1 |
| LO Frequency | 1.5 GHz to 4.5 GHz |
| IF Frequency | DC to 1.5 GHz |
| RF Frequency | 1 GHz to 4.5 GHz |
| Conversion Loss | 10 dB |
Stock: 309
Distributors
pcbx
Unit Price$15.93649
Ext.Price$15.93649
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $15.93649 | $15.93649 |
| 10 | $12.81426 | $128.14260 |
| 25 | $12.03535 | $300.88375 |
| 50 | $11.59922 | $579.96100 |
| 100 | $11.17885 | $1117.88500 |
| 300 | $10.84683 | $3254.04900 |
| 500 | $10.52462 | $5262.31000 |
